8 C
Скопје

Tag : старџон

Некатегоризирано

Шкотската премиерка ветува нов референдум за независност доколку победи на изборите во мај

Слободен печат
Шкотската премиерка Никола Старџон денеска изјави дека има намера да одржи законски референдум за независност од Велика Британија ако победи на претстојните парламентарни избори. Старџон,...
Вести Свет

Шкотската премиерка се извини за прекршување на мерките за спречување на ковид-19

Слободен печат
Шкотската премиерка Никола Старџон се извини за кршењето на мерките за сузбивање на коронавирусот, откако е забележана дека ја отстранила заштитната маска за време на...
Вести Свет

Премиерката Старџон најавува: Идната есен нов референдум за независност на Шкотска

Слободен печат
Шкотската премиерка Никола Старџон ја посочи идната есен како термин за новиот референдум за независност на Шкотска од Обединетото Кралство. Старџон истакна дека „би сакала...