Tag : старата дама

Спорт Фудбал

Буфон и Кјелини остануваат верни на „Старата дама“

Слободен печат
Џанлуиџи Буфон и Џорџо Кјелини и следната сезона ќе го носат дресот на Јувентус, потврдено е од торинскиот клуб. Легендарниот голман и искусниот одбранбен играч...