13 C
Скопје

Tag : Станислас Вавринка

Останатo Спорт

Ѓоковиќ за срамното однесување на публиката! (ВИДЕО)

Слободен печат
Најдобриот светски рекет Новак Ѓоковиќ рече што мисли за непристојниот гест на њујоршката публика на УС Опен. Но, после поразот од Станислас Вавринка не беше...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ остана без круната, го предаде мечот со Вавринка! (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ поради повреда на рамото на почетокот од третиот сет го предаде мечот, па така Швајцарецот Станислас Вавринка се пласираше во четвртфиналето. Минатогодишниот освојувач...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ без мака преку Кудла до пресметка со Вавринка

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ обезбеди пласман во осминафиналето и пресметка со стариот познаник, Станислас Вавринка откако во третото коло со 6:3,6:4,6:2 го победи Денис Кудла. За разлика...
Останатo Спорт

Федерер загуби сет, дуелот на грен слем шампионките за Серена

Слободен печат
Рожер Федерер со победа го започна настапот на УС Опен, Швајцарецот потешко од очекувањата со 3:1 во сетови и за два и пол часа го...
Останатo Спорт

„Вимблдон“ продолжува без Вавринка (ВИДЕО)

Слободен печат
Вавринка загуби од Американецот со резултат 7:5, 3:6, 4:6, 6:4, 8:6 после 3 часа и 16 минути игра на теренот во Лондон. На тој начин...
Останатo Спорт

Надал го „прегази“ Вавринка

Слободен печат
„Кралот“ на земјените терени, во целост го оправда епитетот и во четвртфиналето на турнирот од Мастерс серијата во Мадрид, го „прегази“ Станислас Вавринка дозволувајќи му...