Tag : стабилна цена

Вести Македонија

Заев: Нема да има покачување, гарантираме стабилна цена на струјата во следната година

Слободен печат
Гарантираме стабилна цена на струјата во следната година, изјави премиерот Зоран Заев кој денеска во Собранието одговара на пратенички прашања. Тој рече дека со либерализацијата...