Tag : спроведува

Вести Скопје

Шилегов: Граѓаните треба да бидат сојузници кога се спроведува некоја мерка

МИА Агенција
Основната претпоставка кога институционално пропишувате каква било мерка и ја ставате во сила, е да ги имате граѓаните како сојузници во тој процес, наведе градоначалникот...
MacedonianAlbanian