15 C
Скопје

Tag : спортска сала боро чурлевски

Ракомет Спорт

Бабиќ: Мечот со Требње доаѓа во ситуација која за нас не е најдобра!

Слободен печат
Еурофарм Пелистер денеска во спортската сала „Боро Чурлевски“ го очекува нов натпревар од Лигата на Европа против словенечкиот претставник Тримо Требње. Битолчани загубија на првиот...