Tag : Специјалното јавно обвинителство

Ви Препорачуваме Хроника

Во СЈО е воведен строг претрес на вработените – НАРЕДБАТА ДОШЛА ОД ЈАНЕВА

Горан Наумовски
Полициското обезбедување во зградата на Специјалното јавно обвинителство од шефицата на СЈО, Катица Јанева добиле наредба сите вработени, вклучувајќи ги и нејзините колеги обвинители при...
Хроника

В петок продолжува судењето за „Титаник”

Со изведување на околу 150 материјални докази предложени од страна на Специјалното јавно обвинителство, во Кривичниот суд во Скопје заврши денешното рочиште за предметот за...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Стефанова за новата снимка: НЕМА НИШТО ВИСТИНА!

Горан Наумовски
Лично ја слушав денешната објава на снимката за предметот кој и мене директно ме тангира. Апсолутно нема никаква вистина, вели за „Слободен печат“ обвинителката од...
Вести Ви Препорачуваме Хроника

Ветувал ли Боки 13 случајно слобода или многу лажел?

Горан Наумовски
Снимката објавена во италијанскиот весник на која се гледа како Боки 13 и Зоки Кичеец земаат торба полна со пари од бизнисменот Орце Камчев, не...
Вести Ви Препорачуваме Хроника

„СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ ОТКРИВА: Катица на одмор, а кој „шефува“ со СЈО?

Горан Наумовски
Катица Јанева е на редовен летен одмор. Каде летува Јанева засега од СЈО не откриваат, иако во јавноста се рашири веста дека таа и нејзиниот...
Хроника

Jанева на боледување во Гевгелија, СЈО со „врзани раце“

Горан Наумовски
Катица Јанева не е во Скопје, туку во родната Гевгелија од каде што дојде кога беше именувана за шефица на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), дознава...
Македонија

Опозицијата е „за“ интегрирањето на СЈО во ЈО

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се интегрира во...
Хроника

Здравев: Изненаден сум од она што се случи со СЈО

МИА Агенција
Претседателот на Судскиот совет на Република Северна Македонија Киро Здравев пред денешната седница изјави дека е изненаден од она што се случи со Специјалното јавно...
Ви Препорачуваме Хроника

Катица Јанева поднесе оставка

Горан Наумовски
Во моментот кога со консензус на сите политички партии бев избрана за специјален јавен обвинител, себеси и на граѓаните на Република Северна Македонија им ветив...
Ви Препорачуваме Хроника

„Ова не е живот” вели Јанакиески, Стефанова тврди: „Сам си го уништуваш животот“

Горан Наумовски
Денешното рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство познато како „Траекторија“ кое се одржа во скопскиот Кривичен суд е одложено бидејќи не дојде повиканиот вештак...