24.8 C
Скопје

Tag : спасевска

Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО | Спасевска: Печатени учебници мора да има, дигиталниот уред да биде дополнителна алатка

Слободен печат
Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ до Собранието по втор пат поднесе предлог за покренување иницијатива за распишување референдум за одлучување по нацрт-законот...
Вести Македонија Слајдер

Иницијаторите против новиот закон за учебници повторно доставија предлог за референдум

Слободен печат
 Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има” денеска повторно поднесе иницијатива до Собранието за распишување  референдум за граѓаните да се изјаснат за Предлог-законот за...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Родителите најавија протести и иницијатива за референдум против дигитализацијата во образованието

Михаило Донев
Родителите од иницијативата „Учебници и настава мора да има“ на денешната прес-конференција пред Министерство за образование и наука го изразија своето незадоволство од одговорот на...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Родителите задоволни од бојкотот, но алармираат на притисоци од наставници

Михаило Донев
Родителите кои се против дигитализацијата во образованието и кои најавија целосен бојкот на наставата, информираат дека од денеска нивните ученици ја бојкотираат наставата, а во...