23.8 C
Скопје

Tag : сп египет 2021

Ракомет Спорт

Египетскиот селектор, Парондо: Среќен сум поради Македонија, имам убави спомени!

Слободен печат
Роберто Парондо кој успеа со Вардар 1961 да ја освои Лигата на шампионите, моментно е селектор на репрезентацијата на Египет. Токму на Светското првенство кое...
Ракомет Спорт

Македонија со пет победи и еден пораз на стартот од светските шампионати!

Слободен печат
Денеска најдобрата македонска репрезентација ќе го започне својот седми настап на Мундијалите, откако пристигна во Каиро (Египет) како прва замена после откажувањето на Чешка. Нашата...
Останатo Спорт

Среќно браќа: Ракометарите на Светско, одбојкарите бркаат Европско!

Слободен печат
На еден ден пред стартот на ракометното Светско првенство во Египет, Македонија дозна дека ќе биде учесник на овој масовен настан. Нашите најдобри ракометари својот...
Ракомет Спорт

Шведска ослабена пред мечот со македонската репрезентација!

Слободен печат
Првиот противник на Македонија на 27. Светско првенство, репрезентацијата на Шведска, пристигнува во Египет во значително ослабен состав. Дуелот од првото коло на овие две...
Ракомет Слајдер Спорт

Победа на најдобрите македонски ракометари против Чиле

Слободен печат
Денеска во првиот од двата пријателски натпревари одигран во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје со резултат 25:21 македонската сениорска репрезентација го совлада Чиле. И додека...
Ракомет Спорт

Нашите најдобри ракометари ќе играат на СП во Египет!?

Слободен печат
Наскоро очекуваме првите луѓе на светскиот ракомет да ги објават репрезентациите кои ќе добијат „вајлд-карта“ преку која директно ќе учествуваат на следното Светско првенство кое...