Tag : состанок

Спорт Фудбал

Денеска е денот „Д“ за Премиер лигата, судир на големите и малите екипи

Слободен печат
Судбината на актуелната сезона во Премиер лигата се очекува да биде одредена денеска на состанокот на челниците на екипите и на раководството на најатрактивното домашно...
Вести Економија

Без јасен договор за Иран состанокот со ОПЕК+ е бесцелен

Слободен печат
Иран не се согласува со одржувањето на било каков состанок на групата земји извознички на нафта ОПЕК+ доколку претходно нема јасен предлог и проценка каков...
Вести Свет

Трамп и Макрон бараат состанок на петте постојани членки на Советот за безбедност на ООН поради состојбата со коронавирусот

Слободен печат
Американскиот Доналд Трамп и францускиот претседател Емануел Макрон разговарале за свикување состанок на петте постојани членки на Советот за безбедност на ООН за да разговараат...
Вести Македонија Слајдер

Прво учество на С. Македонија како полноправна членка на заседание на НАТО

Слободен печат
Министерот за надворешни работи Никола Димитров на покана на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска ќе учествува на состанокот на Северноатлантскиот совет (НАК) во...
Вести Македонија

На првата виртуелна министерска средба, во историјата на НАТО, нашата држава ќе земе учество како полноправна членка

Слободен печат
Министрите за надворешни работи на 30 држави на НАТО ќе разговараат в четврток на својата прва видео конференција во историјата, за одговор на Алијансата на...
Забава Магазин

Љубов на дистанца: Парот кој се запозна во изолација ја воодушеви јавноста со идејата за состанок (ВИДЕО)

Слободен печат
Пандемијата на коронавирусот започна да буди креативност кај луѓето, особено кога станува збор за одржувањето на љубовните односи и започнувањето на нови. Иако во моментов...
Вести Економија Слајдер

Бектеши: Граѓаните разумно да купуват, а маркетите да направат планови за да им излезат во пресрет на потрошувачите

Слободен печат
Нема место за паника. Сите супермаректи и дистрибутери имат доволно залихи, посебно на основните производи. Ни останува да бидеме свесни и да се грижиме за...
Вести Свет

Министрите за внатрешни во ЕУ расправаат за ширењето Ковид-19 и состојбата на грчко-турската граница

Министрите за внатрешни работи на Европската унија денеска треба да се состанат во Брисел со главни теми на разговор за пандемијата  на Ковид-19 и тензичната...
Спорт Фудбал

УЕФА идната недела ќе одлучува дали да го одложи Евро 2020

Слободен печат
Денеска „Марка“ ексклузивно објави дека Лигата на шампионите и Лигата на Европа ќе бидат суспендирани, а се поголем број на земји членки на УЕФА бараат...
Забава Магазин

Чкрткањето додека разговарате на телефон или додека сте на состанок ги открива вашите проблеми, што најчесто цртате?

Слободен печат
Еве го толкувањето на некои од вашите чкртки. Спирали, кругови, брановидни линии – насочени сте кон себе Туѓите проблеми во овој момент не ве засегаат...