20 C
Скопје

Tag : сообраќајна несреќа

Вести Ви Препорачуваме Регион

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО СРБИЈА: Автомобил излетал од патот, загинало бебе на унгарски државјани

Слободен печат
На автопатот Белград-Ниш кај местото Багрдан во близина на Јагодина, утрово околу 4.30 часот се случила тешка сообраќајна несреќа, во која мало бебе го загбило...
Хроника

ТРАГЕДИЈА НА АВТОПАТОТ ШТИП-СВЕТИ НИКОЛЕ: Загина возач на мопед

Слободен печат
Како што информира портпаролката на СВР Штип, Гордана Панајотов, 31-годишен маж од Велес кој управувал со мопед загинал при судир со автомобил на авропатот Штип-Свети...
Кошарка Спорт

Денот кога кошаркарскиот Моцарт замина во легендите

Зоран Спасоски
На 7 јуни 1993 година во сообраќајна несреќа загина еден од најдобрите кошаркари во историјата, Дражен Петровиќ. Кошаркарскиот „Моцарт“ се возеше во црвен Волксваген Голф,...
Хроника

Возило излетало од пат кај Могила, петмина повредени

МИА Агенција
Синоќа во 21.20 часот било пријавено дека на патот Могила – Будаково пред селото Радобор се случила сообраќајна несреќа во која се повредени неколку државјани...
Хроника

Камион прегази работник на комунално претпријатие

Горан Наумовски
Работник во комунално претпријатие на 40 години бил прегазен од 55-годишен колега, двајцата вработени во општина Боговиње. Несреќата се случила претпладнево околу 11 часот на...
Хроника

Скопјанец загина во сообраќајка кај Крива Паланка

Горан Наумовски
Во тешката сообраќајна несреќа која се случи вчера на магистралниот пат А2, Куманово- Крива Паланка кон граничен премин Деве Баир, почина шеесет и петгодишниот С.С....
Вести Свет

Ангела Меркел, тажна и шокирана

Германската канцеларка, Ангела Меркел, изјавила дека е шокирана и тажна поради автобуската несреќа на португалскиот остров Мадеира. Во оваа несреќа загинаа 29 германски туристи, додека...
Вести Хроника

Повредени две жени во Аеродром

Горан Наумовски
Утринава на крстосницата на булеварите .„Србија“, „Јане Сандански“ и „В.С.Бато“, се случила сообраќајна незгода. Според МВР, М.И. (34) од Скопје, управувајќи патничко возило „голф“ со...
Хроника

Млад скопјанец повреден кај Подмоље

Горан Наумовски
Синоќа во 21.30 часот на магистралниот пат кај Струшко Подмоље се случила сообраќајка помеѓу „ауди“ со скопски таблички управувано од В.И.(22) од село Радолишта и...
Хроника

Македонец загина менувајќи гума

Горан Наумовски
Македонски државјанин загина откако бил прегазен од автомобил додека менувал гума на комбе во Швајцарија, објави Decotidien. Трагичната сообраќајка се случила на автопатот А1 во...