Tag : Соња Манџук

Вести Култура Културен печат

ИНТЕРВЈУ СО СОЊА МАНЏУК, првата добитничка на наградата „Пегаз“

Тони Димков
На конкурсот за новооснованата награда „Пегаз“ за најдобар необјавен роман на годината, распишан од издавачката куќа „Арс Ламина“ и Фондацијата за промоција и унапредување на...
Вести Култура

Свечено доделена наградата „ПЕГАЗ“ и промовиран победничкиот роман „Насон прочитана книга“ од Соња Манџук

Слободен печат
На свечена церемонија во Музеј на Град Скопје вчеравечер (17 декември) на авторката Соња Манџук ѝ беше врачена наградата за најдобар необјавен роман на годината...
Вести Култура

„Насон прочитана книга“ од Соња Манџук – добитник на наградата „ПЕГАЗ“ за најдобар необјавен роман на годината

Слободен печат
Ракописот со наслов „Насон прочитана книга“ од авторката Соња Манџук е победник на првото издание на книжевната награда „ПЕГАЗ“ за најдобар необјавен роман на годината...