Tag : смешна

Вести Свет

Иран: Американската понуда за помош е смешна

МИА Агенција
Иран денеска ја отфрли понудата на САД да помогне во борбата против коронавирусот како „смешна“, истакнувајќи дека токму поради американските санкции земјата не може да...