Tag : случајот Јанаф

Вести Регион

Тројца хрватски пратеници, осомничени за проневера останаа без пратенички имунитет

Слободен печат
Хрватскиот Парламент денеска го укина имунитетот на пратениците Дарко Пуљашиќ и Винко Гргиќ од ХДЗ, односно СДП, како и на Дражен Баришиќ поради покренување истрага...