Случај Archives - Page 2 of 3 - Слободен печат

Tag : Случај

Вести Македонија

Пендаровски: Не може само еден човек да одговара за застарување на случај

Слободен печат
Претседателот Стево Пендаровски смета дека би било наивно и премногу симплифицирано, вината за сите дефекти во општеството да се сведува на еден човек. Пендаровски во...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

По Груевски и на Бучковски случајот застаре

Слободен печат
Застаре делото на поранешниот премиер Владо Бучковски во предметот „Тенковски делови“. Случајот кој започна во 2007 година, беше во тек на трето судење. Јавниот обвинител...
Еспресо Секс

Познатата терапевтка советува: Во овој случај НЕВЕРСТВОТО подобро да го СОКРИЕТЕ!

Слободен печат
Докторката Рут Вестхајмер е успешна секс терапевтка која од 1981 година, меѓу останатото, ја води и емисијата „Sexually Speaking“. Во новото интервју за Инсајдер откри...
Вести Македонија

ИЈЗ: Регистриран сомнителен случај на мали сипаници

Слободен печат
Сомнителен случај за мали сипаници е регистриран изминатата недела. За време на инкубација лицето престојувало во странство и припаѓа на возрасната група од 20 до...
Вести Македонија

Ременски не се чувствува виновна

Не се чувствувам виновна по однос на обвинението. Јас очекувам ОЈО да го докажето тоа што ми го става на терет. Многу медиуми ја прејудицираа...
Вести Македонија

Манчевски: Прво обвинение за Ременски, па внатрепартиски постапки

Слободен печат
Потпретдедателот на СДСМ, Дамјан Манчевски смета дека најпрво треба да се добие обвинението за Фросина Ременски за случајот „Рекет” за потоа да се преземат соодветните...
Хроника

Претставник од ВМРО-ДПМНЕ повикан да дојде на судењето за „Талир 2“

Слободен печат
Судијката Даниела Алексовска-Стојановска поради доуредување на полномоштвата на адвокатите и неприсуство на претставник на ВМРО-ДПМНЕ, го одложи процесот „Талир 2“ за 15 октомври во 9.30...
Вести Регион

Предметот за случајот Новартис доставен во грчкиот Парламент

Слободен печат
Предметот за случајот Новартис што се однесува на поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас и поранешниот алтернативен министер за правда на Грција, Димитрис Папангелопулос, согласно Уставот...
Вести Скопје

„Анима мунди” реагира на најновиот случај на убивање бездомни кучиња во Аеродром

Слободен печат
Здружението за заштита на животните „Анима Мунди” денеска преку соопштение реагираше на најновиот случај на убивање две бездомни кучиња во скопската населба Аеродром. – Ниту...
Забава Магазин

СЛУЧАЈ КОЈ ГИ ИЗНЕНАДИ СИТЕ: Криминалец од модна куќа добил ПОНУДА која не се одбива, и тоа во текот на служењето на ЗАТВОРСКАТА КАЗНА (ВИДЕО)

Слободен печат
Само една фотографија беше доволна целиот свет да „одлепи“ за Џереми Микс, чија убавина остава без здив. Тој во текот на служењето на затворската казна...