Tag : словенечки медиуми

Вести Македонија

Словенечките медиуми за предвремените парламентарни избори во Северна Македонија

Слободен печат
Повеќе словенечките медиуми информираа за договорот меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ околу датум за предвремените парламентарни избори, јави дописникот на МИА од Љубљана. Интернет порталот на...
Вести Македонија

Словенечките медиуми пишуваат за членството на Северна Македонија во НАТО

Повеќето словенечките медиуми ја пренесоа информацијата дека Северна Македонија и официјално е полноправна членка на НАТО Алијансата, јави дописникот на МИА од Љубљана. Државната Телевизија...
Вести Македонија

Словенечките медиуми пренесуваат за ратификацијата на Протоколот за НАТО

МИА Агенција
Словенечките медиуми детално известуваат за синоќешното ратификување на Протоколот за членство во НАТО. Телевизија Словенија во текст со наслов „Северна Македонија со словенечка помош го...
Ракомет Спорт

Вујовиќ: Какви се тие глупости, сум барал пари од играчите?

Слободен печат
Славниот ракометар Веселин Вујовиќ поминува низ тежок период, претходно беше отпушен од словенечката ракометна федерација на нешто повеќе од еден месец пред стартот на ЕП....