• слободни кревети

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 66 пациенти, слободни кревети има

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 66 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 5 пациенти, позитивни и суспектни на Ковид 19. Во болницата во …

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 66 пациенти, слободни кревети има Read More »