24 C
Скопје

Tag : слободен печат

Вести Македонија Слајдер

Смртоносниот „двоен мутант“ на ковид-19 ја преплави Индија: Пренатрупаните болници се без лекови и кислород

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – На повидок техничка влада и нови избори во Бугарија – И Албанија ќе нѐ претрка, Македонија ќе...
Вести Македонија Слајдер

За Велигден и за Бајрам граѓаните ќе се движат слободно!

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – Пауновски на тенок мраз, јавноста вжештена – Инспекторите протестираат, Владата тактизира – Се предлага олабавување на мерките...
Вести Македонија Слајдер

Не стивнуваат реакциите на предлогот на МОН-Немаат ништо против е-учебници, ама не се ни за!

Слободен печат
Во викенд-изданието на „Слободен печат“ читајте:     – Директорот на Пазарниот инспекторат одби да прими необразовани инспектори – Пауновски ќе биде разрешен, Заев не...
Вести Македонија Слајдер

Жителите на Ново Маало се мобилизираат – Ќе блокираат улици доколку не се дозволи изградба на висококатниците кај „Холидеј Ин“

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте:   – Долг список на најкритичните сектори подложни на злоупотреби – Корупцијата може да бира низ која „дупка“...
Вести Македонија Слајдер

Скопје на брза линија – Потпишан договорот за проектот за Бас Рапид Транзит превоз

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – Владините тела најслаба алка во борбата со корупцијата – Да се јакнат независните институции, а не да...
Вести Македонија Слајдер

Возраста поважна од здравствената состојба – Хронично болните и лицата со ретки болести на опашката од редот за вакцинација

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте:     – Усвоена е „борбена“ државна стратегија, но дали е тоа доволно – Кој кого ќе искорени,...
Вести Македонија Слајдер

Министерот ги поддржа санкциите против Русија – Бујар Османи води твитер политика на своја рака?

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – Кој кого шутира во светот на фудбалот – Дванаесет екипи од Англија, Шпанија и Италија одлучија да...
Вести Македонија Слајдер

Една трагедија, повеќе драми со среќен крај – Органите на Верче спасија неколку животи

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – Европската и регионалната јавност вознемирена од опасните идеи – Од нон-пејпер до тоалет-пејпер! – Собранието го изгласа...
Вести Македонија Слајдер

По оставката Рашковски на распит, па во домашен притвор

Слободен печат
Во викенд изданието на „Слободен печат“ читајте: – Надуените полесно летаат – По оставката Рашковски на распит па во домашен притвор – Европратениците залудно предлагаат...
Вести Македонија Слајдер

Оставката од Драги Рашковски не е ништо без правна одговорност

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – За јавноста заминувањето од функција е недоволно – Оставката од Драги Рашковски не е ништо без правна...