Tag : скијачки терени

Вести Македонија

Силниот ветер не им дозволува на скијачите да излезат на патеките на Попова Шапка

МИА Агенција
Иако два дена по ред врне снег на Попова Шапка сѐ уште нема услови за скијање на терените на овој скијачки ценатар. Причината е силниот...