Tag : сиже

Вести Свет Слајдер

Прв ден судење за отповикувањето на Трамп- борба за сведоци и доверливи документи

Слободен печат
Демократите во Сенатот го завршија првиот ден од својот настап со претставување на аргументите на обвиненијата во судот за отповикување на претседателот Доналд Трамп. Со...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Камчев: Боки13 е монструм кој злоупотребуваше политичари, Јанева е гладна хиена за пари

Слободен печат.
Со сведочење на Ана Камчева, сопругата на Јордан Камчев, на 10 декември треба да продолжи рочиштето за предметот „Рекет” во кој се обвинети поранешната специјална...