Tag : сириски курди

Вести Свет

Сириските курди побараа од Москва и Дамаск заштита од Турција

МИА агенција
Москва и Дамаск се должни да ги заштитат териториите што се наоѓаат под контрола на сириските Курди, изјави советникот во администрацијата на автономијата на северот...