Tag : Симон Трпчевски

Вести Култура Слајдер

Виртуозот Трпчевски во самоизолација испрати музичка порака до Загреб за верба и надеж (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден од најдобрите македонски амбасадори во светот, пијанистот Симон Трпчевски во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ потврди дека ги почитува мерките на Владата за самоизолација....
Вести Еспресо Култура Шоу биз

Симон Трпчевски наполни 40 години: Роденден со ерменски коњак и вкусна трпеза (ФОТО)

Слободен печат
Еден од најдобрите пијанисти во светот, нашиот Симон Трпчевски, наполни 40 години. Тој на социјалните мрежи сподели фотографии од интимната роденденска забава во неговиот дом....