Tag : силвертсон

Останатo Спорт

Мерцедесите се пребрзи, тоа е очекувано

Слободен печат
Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен изјави дека едноставно не може да се натпреварува со возачите на Мерцедес за пол позицијата пред трката за Големата...