Tag : швертер тс

Кошарка Спорт

Македонец постигна 63 поени на натпревар во Германија

Слободен печат
Дарко Димковски имаше огромен придонес во победата на неговиот клуб Швертер ТС на гостувањето кај ТуС Велинхофен во една од пониските германски кошаркарски лиги. Верувале...