• шуаи пенг

Организаторот попушти под притисокот: На Австралија Опен е дозволено носење маички со поддршка за кинеската тенисерка

Организаторот на Австралија Опен, соопшти дека ја укина забраната за носење на маички со пораки за поддршка на кинеската тенисерка Шуаи Пенг и тоа по големите критики на јавноста. Претходните денови на социјалните мрежи се појавија видеа на кои се гледа како обезбедувањето на Австралија Опен им наредува на навивачите на трибините да ги соблечат …

Организаторот попушти под притисокот: На Австралија Опен е дозволено носење маички со поддршка за кинеската тенисерка Read More »