Tag : штит

Вести Свет Слајдер

Аргентинец измисли штит против коронавирус и се прошета со него, погледнете како изгледа (ВИДЕО)

Слободен печат
Аргентинецот Пабло Богдан измисли транспарентен штит „Breathe Well Tube“ кој штити од ковид-19, а истовремено го подобрува секојдневното социјално искуство со враќање на видливоста на...