• шлагелсе

Одбојкарите со пресврт до нова победа во Европската сребрена лига

Во свој втор натпревар на вториот турнир кој се одржува во Шлагелсе (Данска) македонската сениорска одбојкарска репрезентација триумфираше над Израел со резултат 3:1. После вчерашната победа над домашната селекција, овојпат избраниците на селекторот Никола Матијашевиќ мораа да се враќаат од негативата. Доста убедливо Израелците го освоија првиот сет (25:16), што беше знак дека противникот не …

Одбојкарите со пресврт до нова победа во Европската сребрена лига Read More »