15 C
Скопје

Tag : шереметјево

Вести Ви Препорачуваме Свет

ВИДЕО: Навални експресно уапсен на аеродромот во Москва, му се заканува затвор од 10 години

Слободен печат
 Рускиот опозиционер Алексеј Навални откако слета на московскиот аеродром Шереметјево, задржан е во притвор. Навални и покрај предупредувањето дека ќе биде затворен, тој денеска полета...
Вести Свет Слајдер

Навални пристигна во Русија: Наместо на аеродромот „Внуково“, авионот со опозицискиот лидер слета на „Шереметјево“

Слободен печат
Авионот со кој патуваше рускиот опозиционер Алексеј Навални наместо на аеродромот „Внуково“ слета на „Шереметјево“ во Москва. Пилотот првично најавил доцнење од 30 минути поради...
Вести Свет

Драма над московскиот аеродром, авион со 150 патници морал принудно да слета

Слободен печат
Руски авион кој од Москва полетал кон Грозни морал принудно да слета на аеродромот „Шереметјево“ поради неисправност на системот за противпожарна заштита, пренесуваат медиумите. Во...
Вести Свет

Го преживеа пожарот во авионот во Москва, а сега сите го мразат (ВИДЕО)

Слободен печат
Русинот Дмитриј Хлебушкин, кој ја преживеа стравична авионска несреќа во Москва во неделата,, преживеаните патници го обвинија дека спречил брза евакуација  од запалениот авион на...
Вести Свет

Видео од безбедносните камери: Еве што всушност се случило со авионот на московскиот аеродром (ВИДЕО)

Слободен печат
Видеото од безбедносните камери покажува несреќен обид на слетување на Сухојот Суперџет 100 на московскиот аеродром Шереметјево. Авионот се одбил при слетувањето, удрил во асфалт,...
Вести Свет

Хероите од московскиот авион: Пилотите и стјуардесите кои ги спасуваа патниците, додека се гореше! (ФОТО)

Слободен печат
Тимот на авионот кој беше во пламен и слета на аеродромот Шереметјево останал до крај на своето работно место, се додека и последниот патник не...
Вести Свет

Најмалку 13 загинати во запалениот авион на Шереметјево (ВИДЕО)

Слободен печат
Најмалку 13 лица загинаа во пожар на патнички авион, кој принудно слетал на московскиот аеродром Шереметјево. Рускиот авион Суперџет 100 летал од Москва до Мурманск...