шабаб Archives - Слободен печат

Tag : шабаб

Вести Планета

Загинаа 26 лица при нападот на Ал Шабаб

Слободен печат
Сомалиските безбедносни сили ја завршија операцијата со која е ставен крај на нападот што го изврши синоќа екстремистичката исламистичка организација Ал Шабаб врз хотел во...