• сезона 2021/22

Почнува новата сезона во Лигата на шампионите, во првото коло има три дерби мечеви

Утре ќе започне новата сезона (2021/22) во Лигата на шампионите, во која 32 клуба ќе се борат за пласман во финалето, кое ќе се игра во Санкт Петербург, Русија. Новиот почеток на Лигата на шампионите ќе ги означат и новите почетоци на Лионел Меси и Кристијано Роналдо. Меси пристигна во ПСЖ од Барса ова лето …

Почнува новата сезона во Лигата на шампионите, во првото коло има три дерби мечеви Read More »