• сезона 2021/2022

НБА: Шоуто може да започне, шампионот Милвоки против ѕвездениот Бруклин

Новата 75 сезона во кошаркарската НБА лига започнува со натпреварот помеѓу Милвоки и Бруклин ноќта помеѓу вторник и среда. Милвоки е бранител на титулата од минатата сезона, откако во финалната серија славеше над Феникс (4:2).  Овој дуел на паркетот во „Фосерв Форум“ започнува во 01.30 часот по средноевропско време. Нетси сигурно оваа сезона исто така ќе …

НБА: Шоуто може да започне, шампионот Милвоки против ѕвездениот Бруклин Read More »