ВИДЕО+ФОТО I  Руски дипломати ја напуштија Северна Кореја туркајќи вагонче од воз

Осум вработени во руската амбасада во Пјонгјанг и нивните семејства поминаа повеќе од 34 часа обидувајќи се да ја напуштат Северна Кореја. Еден од нив успеа со туркање на багажот и децата по шини преку границата. Границите на Северна Кореја се затворени со месеци, како дел од напорите на режимот Ким Jонг-ун да ја задржи …

ВИДЕО+ФОТО I  Руски дипломати ја напуштија Северна Кореја туркајќи вагонче од воз Read More »