24.8 C
Скопје

Tag : Севиља

Спорт Фудбал

Каземиро за триумф на Реал, „магична“ асистенција на Јовиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Два голови на Каземиро му донесоа победа на Реал против Севиља (2:1) во рамките од 20. коло и враќање на врвот на табелата во шпанскиот...
Спорт Фудбал

Селтик го замолкна Рим во последната минута! (ВИДЕО)

Слободен печат
Севиља со четвртата победа по ред и официјално обезбеди пласман во нокаут-фазата, откако со 2:5 на гости славеше кај Дуделанж. За шпанската екипа хет-трик запиша...
Еспресо Шоу биз

Дуа Липа настапи во Севиља и го покажа задникот! (ФОТО)

Слободен печат
Во неделата во Севиља се одржа доделувањето на МТВ наградите, а забележителен настап имаше косовската пејачка Дуа Липа која го изведе својот најнов хит „Don’t...
Спорт Фудбал

Се врати Меси, се вратија и победите за Барселона

Слободен печат
Барселона се враќа во победнички ритам со Лионел Меси во тимот, по големата победа над Интер во Лигата на шампионите, вечерва со убедливи 4:0 ја...
Спорт Фудбал

ТРИ ГОЛА ЗА 17 МИНУТИ: Сензационален пресврт на Еибар! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од шестото коло во најсилното шпанско фудбалско првенство („Ла Лига“) Еибар приреди изненадување совладувајќи ја Севиља со 3:2. После првото полувреме водеше...
Спорт Фудбал

Бензема го однесе Реал Мадрид на врвот на Ла Лига

Слободен печат
Фудбалерите на Реал Мадрид славеа на тешкото гостување кај Севиља со минимални 0:1 во последниот наптревар од 5. коло во Ла Лига и се израмнија...
Спорт Фудбал

Чичарито ја продолжува кариерата во Шпанија (ВИДЕО)

Слободен печат
Двата клуба се согласија за трансфер на 31-годишниот Мексиканец, лондонскиот клуб за него ќе добие осум милиони фунти, информира „Скај Спортс“. Прво Чичарито треба да...
Спорт Фудбал

Европскиот шампион реди порази (ВИДЕО)

Слободен печат
По поразот со 3:2 од Борусија Дортмунд, играчите на германскиот менаџер Јурген Клоп претрпеа нов пораз овојпат од шпанскиот клуб. Друг интересен факт е дека...
Спорт Фудбал

Интересна понуда од Шпанија за Димитриевски (ФОТО)

Слободен печат
Како што пренесува „estadiodeportivo“, екипата на Севиља ги посакува услугите нашиот чувар на мрежата Димитриевски кој моментно е член на Рајо Ваљекано. Со Рајо Ваљекано...
Спорт Фудбал

ПСЖ експресно пронајде замена за Рабио

Слободен печат
Екипата на ПСЖ ексресно пронајде замена за Адриен Рабио кој вчера беше презентиран како нов член на Јувентус. Нов член на францускиот шампион е Пабло...