24.8 C
Скопје

Tag : Севиља

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Фудбалски празник во Виго, седум голови и пресврт на Севиља!

Слободен печат
Вечерва во рамките од 30 коло во најсилната шпанска лига составот на Севиља со резултат 3:4 триумфираше над Селта Виго. Во натпревар полн со пресврт...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Шанса која Реал и Барса не смеат да ја пропуштат, Атлетико го губи здивот

Слободен печат
Фудбалерите на Севиља во дербито на 29. коло во Ла Лига  на својот „Рамон Санчез Пицхуан“ стадион го совладаа Атлетико Мадрид со 1:0. Со овој...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Голманот Буну ѝ донесе важен бод на Севиља!

Слободен печат
Вечерва во рамките од 28 коло во најсилното шпанско првенство ремизираа екипите на Ваљадолид и Севиља со резултат 1:1. После првото полувреме водеше домаќинот со...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Халанд рушеше рекорди и сам ја елиминира Севиља од ЛШ

Слободен печат
Борусија Дортмунд е првиот четвртфиналист во Лигата на шампионите откако во реваншот одигра 2:2 против Севиља. Првиот напревар во Шпанија заврши со триумф на „милионерите“...
Спорт Фудбал

Дали Јувентус ќе избегне елиминација од Лигата на шампионите?

Слободен печат
Продолжуваат возбудувањата во Лигата на шампионите со реванш осминафиналните натпревари, Јувентус денеска брка негатива против Порто на домашен терен од 21.00 часот, а во истиот...
Спорт Фудбал

Ракитиќ до Меси: Имам трофеј кој никогаш нема да го освоиш!

Слободен печат
Иван Ракитиќ од оваа сезона е играч на Севиља. Во тој клуб се врати од Барселона во која помина пет одлични години. Хрватскиот интернационалец ги...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Барса во финалето на Кралскиот куп го чека Енис Барди!

Слободен печат
Денеска на „Камп Ноу“ се одигра реванш натпреварот од полуфиналето во „Копа дел Реј“ во кој Барселона славеше со 3:0 против Севиља. На првиот меч...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Меси и Дембеле ја однесоа Барселона на второто место во Ла Лига

Слободен печат
Фудбалерите на Барселона славеа на гостувањето кај Севиља со 0:2 во дерби натпреварот од 25. коло во Ла Лига. Барселона со победата која е деветта...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Севиља ја прескокна Барселона на табелата во Ла Лига

Слободен печат
Фудбалерите на Севиља во Памплона ја совладаа домашната Осасуна со 2:0 во последниот натпревар од 24. коло во Ла Лига. Гостите поведоа со голот на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Халанд шоу во Севиља, „Старата дама“ ќе брка негатива на реваншот!

Слободен печат
Вечерва Лигата на шампионите ни донесе нови натпревари од осминафиналето, по првите 90 минути Борусија Дортмунд славеше на гостувањето кај Севиља со 2:3, а Порто...