Tag : северина

Еспресо Шоу биз

Северина прозборе за експлицитната снимка: Знам кој ја објавил, дознав лани

Слободен печат
„Животот генерално нè казнува сите. Некои праведно, некои не. Но од временска дистанца успеав да се издигнам над сè што ми се случи тогаш. Тоа...
Еспресо Шоу биз

Годините не и можат ништо: Северина изгледа како тинејџерка! (ВИДЕО)

Слободен печат
Северина со утрешниот концерт во родниот Сплит ќе ја започне својата четврта регионална турнеја „The Magic Tour“ која би требала да ги надмине сите досегашни....
Еспресо Шоу биз

Северина стегната во корсет со чипка и жешки гаќички ги збудали пријателите (ФОТО)

Слободен печат
Северина со полна пареа се подготвува за нова турнеја, а меѓу останатото ја најави и со заводлива фотка на која позира стегната во црн корсет...
Еспресо Шоу биз

Јелена Карлеуша искрено: Би сакала да сум слаба како Северина!

Слободен печат
Во едно неодамнешно интервју Јелена Карлеуша зборуваше за својот изглед. Таа откри дека се кае што пред 20 години вгардила силикони. „Мојата најголема животна грешка...
Еспресо Шоу биз

Сите зборат дека Северина не се менува, а ваква не би ја препознале! Исплива фотка од почетокот на нејзината кариера (ФОТО)

Слободен печат
Северина Којиќ на музичката сцена е веќе 30 години и за тоа време, таа доста се промени кога е во прашање физичкиот изглед. Имала само...
Еспресо Шоу биз

Од новиот спот на Северина ќе плачат сите мајки (ВИДЕО)

Слободен печат
Северина го објави спотот за новата песна „Rođeno moje“, која ја посвети на својот син Александар. Оваа песна и пред нејзината премиера беше прогласена за...
Еспресо Шоу биз

Кеба направи шоу во „ТЛЗП“, а Северина му кажа неколку зборови и се расплака (ВИДЕО)

Слободен печат
Вчера се емитуваше нова епизода од шоуто „Твоето лице звучи познато“, а настап за паметење имаше пејачот Драган Којиќ – Кеба. Фолкерот го имитираше пејачот...
Еспресо Шоу биз

Нема да ги препознаете: Кајмакоски без коса, а Северина… (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот пејач Даниел Кајмакоски на својот профил на Инстаграм објави селфи-фотографија на која позира со хрватската ѕвезда Северина. Очигледно е дека фотката е направена за...
Еспресо Шоу биз

Севе со нов имиџ во ултра мини фустан, мажите останаа подзинати (ФОТО)

Слободен печат
Северина овие денови престојува во Белград каде ја најавува својата турнеја. Пејачката гостваше во српското шоу „TLZP“ и целосно го промени изгледот, па така на...
Еспресо Шоу биз

Балашевиќ со потресни зборови ѝ се обрати на Северина поради украдената песна (ВИДЕО)

Слободен печат
Борбата за старателство на хрватската пејачка Северина над петгодишниот син Александар се прошири и на борба за музички и авторски права. Северина на својот фејсбук-профил...