20 C
Скопје

Tag : сет мерки

Вести Економија Слајдер

Се подготвува четвртиот владин сет мерки за пензионерите, невработените, самохраните родители

Слободен печат
Четвртиот сет на мерки, кој ќе биде донесен веднаш по формирањето на новата влада, ќе биде за пензионерите кои имаат пензии до 15 илјади денари,...
Вести Економија

Јовановиќ: Mерката за „МОЈ ДДВ“ е многу лоша, а најмногу корист од тоа ќе имаат богатите

Слободен печат
Новиот пакет мерки за помош на економијата се краткорочни и еднорочни мерки кои се проблематични по повеќе основи, вели поранешениот советник на министерот за финансии...
Вести Економија Слајдер

Царовска: Првите два пакета даваат одлични ефекти, избори што поскоро за Влада со политички мандат (ВИДЕО)

Слободен печат
Сите нови мерки од третиот сет на Владата, ќе се операционализираат, ќе се стават во  законска рамка или уредба за да може да се имплементираат...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Ќе им фрла ли Владата на граѓаните „пари од хеликоптер“?

Премиерот на СДСМ најави дека партијата го подготвува третиот сет економски мерки и дека тие се наменети за заживување на економијата. ТВ Алсат, пак, откри...
Вести Македонија

Спасовски: Се прави анализа на секоја од гранките, на секоја од индустриите

Слободен печат
Не би сакал да прејудицирам со следниот сет мерки заради тоа што сепак тоа не е само прашање на политичката волја на Владата. Сите одлуки...