Tag : сеха газпром лига

Ракомет Спорт

Еурофарм Работник го „прегази“ поранешниот европски шампион!

Слободен печат
Еурофарм Работник вечерва во салата „Боро Чурлевски“ триумфираше и во вториот натпревар овојпат против поранешниот европски шампион Металопластика со конечен резултат 32:21. Најрасположен во редовите...
Ракомет Спорт

ЛШ: Во продажба билетите за дуелот Вардар-Порто

Слободен печат
Од денеска во продажба се пуштени поединечните билети за следните два домшни натпревари на Вардар, во ЕХФ Лигата на шампионите со Порто и во СЕХА...
Ракомет Спорт

Еурофарм Работник го промовираше Остроушко (ФОТО)

Слободен печат
Лани во ЕХФ Купот Остроушко за Еурофарм Работник постигна 41 погодок во групната фаза. Денеска Еурофарм Работник го промовираше како нов играч за натпреварувачката сезона...
Ракомет Спорт

ГОЛ ЗА МЕРАК: „Ремек дело“ на Манасков против ППД Загреб! (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот интернационалец беше дел од победата на унгарскиот гигант во рамките од ракометната СЕХА Газпром лига (36:28). Овој меч во регионалното натпреварување го одбележа и...
Ракомет Спорт

СЕХА: Вардар поразен од Мотор, Чупиќ утна пенал за реми! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вардар одигра слаб натпревар денеска во Запорожје и заслужено го загуби натпреварот од Мотор. Недостастуваше организација во нападите бидејќи Сташ Скубе го немаше во составот,...
Ракомет Спорт

Ојлески: Веруваме во успех против Спартак Москва!

Слободен печат
Прв ривал на битолскиот клуб во регионалното натпреварување ќе биде рускиот претставник Спартак Москва кој исто така го има своето прво учество во СЕХА. Тренерот...
Ракомет Спорт

Без разлика дали е ЛШ или СЕХА, Вардар секогаш оди на победа!

Слободен печат
Денеска на прес конференција своите очекувањата во пресрет на новата СЕХА Газпром лига ги споделија тренерот на Вардар, Давид Писонеро и десното крило Данил Шишкарев....
Ракомет Спорт

Вардар триумфираше против Еурофарм Работник

Слободен печат
Вардар кој се подготвува за новата натпреварувачка сезона ја продолжи победничката серија после освојувањето на трофејот на турнирот во Требиње (БиХ). Тренерот на „црвено-црните“, Писонеро...
Ракомет Спорт

Чупиќ: Вардар е топ екипа, секогаш „гладни“ за нови шампионски титули!

Фидан Коминовски
Прв собир на Вардар кој официјално го означи стартот на подготовките за следната сезона. Нови засилувања во Вардар се: Димитар Димитриоски, Павел Атман, Хозе Гиљермо Толедо,...