СДСМ: Анти-ЕУ Мицкоски може веднаш да си даде оставка, референдумот е за негова лична внатрепартиска употреба

Од владејачката СДСМ денеска реагираа на најавата на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека ќе ја напушти политиката ако некој пратеник од неговата партија гласа за уставните промени за внес на Бугарите во Преамбулата, Соопштениетогопренесувамево целост:   Христијан Мицкоски да не чека, може веднаш да си даде оставка и да ја напушти политиката, откако му пропаднаа …

СДСМ: Анти-ЕУ Мицкоски може веднаш да си даде оставка, референдумот е за негова лична внатрепартиска употреба Read More »