• СЦ Борис Трајковски

Ракометните надежи во Струга се подготвуваат за СП!

Во Струга почнаа подготовките на кадетската репрезентација за настапот на Светското првенство кое што ќе се организира во нашата земја. После Струга ракометарите продолжуваат во Маврово и на крајот ќе се вратат во Скопје на финалните подготовки. Македонија е домаќин на СП, кое ќе се одржи од 6 до 18 август, а во групата за …

Ракометните надежи во Струга се подготвуваат за СП! Read More »