16 C
Скопје

Tag : саул канело алварез

Останатo Спорт

Откажан бокс меч за титула поради бизарна причина – димензиите на рингот

Слободен печат
Големиот боксерски спектакл кој е најавен за претстојниот викенд, најверојатно ќе биде откажан и тоа поради бизарна причина. Британскиот боксер Били Џо Сандерс не сака...
Останатo Спорт

Моќниот Канело Алварез го совлада Смит и покажа зашто е најдобар боксер на денешницата

Слободен печат
Мексиканскиот боксер Саул „Канело“ Алварез ги обедини титулите светски шампион во супер-средна категорија во ВБА и ВБЦ верзиите откако оствари убедлив триумф на бодови над...