Почина познатиот телевизиски водител Саша Залепугин

Познатиот телевизиски водител Саша Залепугин почина ноќеска во болница во Загреб од последици од мозочен удар. Некогашнјиот новинар и уредник на Неделно попладне почина на 91-годишна возраст.   View this post on Instagram   A post shared by Gloria.hr (@gloria.hr) Залепугин е роден во Сараево и беше еден од најпознатите телевизиски водители во поранешна Југославија, …

Почина познатиот телевизиски водител Саша Залепугин Read More »