Пулјизовиќ ново засилување за РК Бутел

Босанскиот интернационалец Саша Пулјизовиќ е нов ракометар на Бутел Скопје, откако средниот бек денеска потпиша едногодишен договор. Пулјизовиќ во Бутел доаѓа од босанскиот тим Борац Бања Лука каде што ја помина последната сезона. Тој има 32 години и големо искуство од настапите низ многу европски клубови. Средниот бек потекнува од босанскиот тим Дервента, а во …

Пулјизовиќ ново засилување за РК Бутел Read More »