20 C
Скопје

Tag : Сараќино

Хроника

Во Сараќино растурена журка, приведени 10 лица

Слободен печат
Во угостителски објект во с.Сараќино синоќа во 22,40 часот од полициски службеници од СВР Тетово била извршена контрола и при тоа во објектот сопственост на...
Вести Македонија

ТЕНДЕНЦИОЗНО ОШТЕТЕНИ инструментите за рано предупредување од поплави на Вардар! (ФОТО)

СП.
Непознати лица деновиве ја оштетиле хидролошката станица поставена на Вардар кај тетовското село Сараќино, соопштија од Управата за хидрометеоролошки работи. „Минатата недела, наша екипа ја...