Tag : сараево

Спорт Фудбал

ЛШ: Драгонки поразени на првиот меч во Зеница

После првото полувреме водеше домаќинот на турнирот, Сараево со резултат 1:0 против Драгон со погодокот на Медиќ во деветтата минута од средбата. Сите дилеми беа...
Спорт Фудбал

Селтик е следниот предизвик за Шкендија

Слободен Печат
Македонскиот репрезентативец Крсте Велковски и неговиот Сараево се поразени од Селтик во првиот натпревар од квалификациите за ЛШ. Шкотскиот тим славеше како гостин со 3:1...
Спорт Фудбал

Велкоски го „напаѓа“ гигантот Селтик!

Слободен печат
Шкендија ќе се обиде да извлече поволен резултат на првиот дуел денеска во Естонија пред реваншот во Скопје. Освен Шкендија, во текот на денешниот и...
Вести Регион

Турската амбасада за инцидентот на аеродромот во Сараево: Дојде до „мал спор“

Слободен печат
Од Амбасадата на Турција во Босна и Херцеговина се огласија по повод денешниот инцидент на Меѓународниот аеродром во Сараево, информираат босанските медиуми. Според овие извори, ...
Вести Регион

ДРАМА ВО САРАЕВО: Избегнат вооружен конфликт по доаѓањето на Ердоган на аеродромот

Слободен печат
По пристигнувањето на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган на меѓународниот аеродром во Сараево, за малку бил избегнат конфликт меѓу Граничната полиција на Босна и обезбедувањето...
Вести Регион

Ердоган во дводневна посета на Сараево

Слободен печат
Претседателот на Република Турција, Реџеп Тајип Ердоган денеска доаѓа во Сараево каде ја почнува својата дводневна посета на БиХ. Ердоган на 8. и 9. јули...
Вести Македонија

Пендаровски на Самитот на ПСЈИЕ во Сараево

МИА Агенција
Претседателот Стево Пендаровски денеска и утре ќе учествува на Самитот на шефови на држави и влади на земјите – учеснички во Процесот за соработка во...
Спорт Фудбал

Костова: Се надеваме на добри подготовки и засилувања пред настапот во ЛШ!

Коминовски Фидан
Првакот на нашата земја се најде во квалификациската група 1 заедно со СФК 2000, тимот од Босна и Херцеговина кој е домаќин на турнирот, потоа...
Спорт Фудбал

ДВОЈНА КРУНА: Велкоски стрелаше за титула на Сараево! (ВИДЕО)

Веднаш после одигрувањето на натпреварот во Кошево на играчите на Сараево им беше врачен шампионскиот пехар, и тоа втор оваа сезона откако претходно го обезбедија...
Вести Регион

ДРАМА ВО УЧИЛИШТЕ ВО САРАЕВО: Дојава за бомба, евакуирани ученици

Слободен печат
Сараевската полиција утрово добила прими анонимен повик дека во Средното економско училиште во Сараево е поставена бомба. По повикот евакуирани се учениците и наставниците го...