САД ќе ставаат на црна листа и лица во Грција што работат против Договорот од Преспа

Оние што работат против Договорот од Преспа и во држави надвор од Западниот Балкан, вклучувајќи ја и Грција, ќе може да се најдат на црна листа на САД. Ова за Гласот на Америка го изјавил портпарол на Стејт департментот, одговарајќи на прашањето дали администрацијата на Бајден планира да ги прошири санкциите и кон лица од …

САД ќе ставаат на црна листа и лица во Грција што работат против Договорот од Преспа Read More »