6 C
Скопје

Tag : санкција

Вести Скопје

Санкционирани 218 возачи за брзо возење

Слободен печат
Санкционирани се 218 возачи  поради управување на возилата со брзина поголема од дозволената, при засилени акциски контроли спроведени во текот на вчерашниот ден на територијата...
Вести Хроника

121 санкции за возење под дејство на алкохол

Слободен печат
Во периодот од 20.00 часот на 07.02.2021 до 02.00 часот на 08.02.2021 полициските станици за безбедност во сообраќајот спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на...
Вести Македонија

431 санкција за неносење маска

Слободен печат
Во текот на изминатото деноноќие (01/02.02.2021) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 431...
Вести Македонија

428 санкции за неносење маска

Слободен печат
Во текот на изминатото деноноќие (31/01.02.2021) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 428...
Вести Македонија Слајдер

Влада: Итно санкционирање на одговорните за настанот во Струга

Слободен печат
Владата најостро го осудува организирањето на верскиот настан во Струга и организирањето на прославата за Денот на полицијата во Скопје и бара итно да се...
Вести Свет

САД ги проширија санкциите против Русија поради вмешаност во изборите

Слободен печат
Американското Министерство за финансии објави денеска проширeни санкции против Русија поради вмешаноста во избори во САД. Се работи за седум физички лица и три компании....