6 C
Скопје

Tag : санкција

Вести Хроника

122 санкционирани возачи во Скопје, 26 за брзо возење

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (23.02) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град Скопје...
Вести Македонија

386 санкции за неносење маска

Слободен печат
Во текот на изминатото деноноќие (22/23.02.2021 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се...
Вести Македонија

101 санкционирани возачи во Скопје: 12 без возачка, седум за брзо возење

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (22.02.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град Скопје...
Вести Хроника

872 санкции за брзо возење на територијата за цела држава

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден (21.2.2021) Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат...
Вести Македонија

Казнет тетовец, кој со „Бмв” на автопат возел со 300км/h

Слободен печат
Вчера (18.02.2021) полициски службеници на тетовската Полициска станица за безбедност на патниот сообраќај го открила и санкционирала 24-годишниот Б.Ј. од Тетово, кој управувал патничко моторно...
Вести Македонија

443 санкции за неносење маска

Слободен печат
Во текот на изминатото деноноќие (18/19.02.2021 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се...
Вести Македонија

216 санкционирани возачи во Скопје, 29 за брзо возење, 52 прекршоци за пешаците

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (18.02.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град Скопје...
Вести Хроника

Во Скопје вчера казнети 275 возачи, 67 возеле над дозволеното

Слободен печат
На територијата на град Скопје вчера полицијата казнила 275 возачи. Од мерките кои се изречени, 67 се однесуваат за непочитување на брзина на движење, 16...
Вести Хроника

427 санкции за неносење маска

Слободен печат
Во текот на изминатото деноноќие (17/18.2.2021 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се...
Вести Македонија

394 санкции за неносење маска

Слободен печат
Во текот на изминатото деноноќие (16/17.02.2021 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 394 прекршоци. Министерството за...