18 C
Скопје

Tag : сахалин

Спорт Фудбал

Само во Русија: Патуваа 8.500 километри за да играат фудбал во снежни услови

Слободен печат
Рускиот фудбал е полн со изненадувања кои од време на време ги расположува фудбалските фанови низ целиот свет, а една таква вест се случи неделава....