Црното и белото во црно-белиот филм „Passing“ на Ребека Хал

По успешното деби на годинешниот филмски фестивал „Санденс“, цено-белиот филм „Passing“ неодамна беше додаден на стриминг платформата Нетфликс и стана достапен за широката публика. Базиран на истоимениот роман од 1929 година на Нела Ларсен, „Passing“ претставува режисерско и сценаристко деби на актерката Ребека Хал („The Prestige“, „Awakening“, „Iron Man 3“, „The BFG“, „Godzilla Vs. Kong“), …

Црното и белото во црно-белиот филм „Passing“ на Ребека Хал Read More »