Tag : Рускиот претседател

Свет

Путин до Асад: Русија ќе продолжи да ја поддржува сириската Влада

МИА Агенција
Рускиот претседател Владимир Путин му ја честиташе на својот сириски колега Башар ал Асад 75-годишнината од дипломатските односи меѓу двете земји. – Москва ќе продолжи...